Innováció menedzsment képzés II

A Szellemi alkotások védelme és hasznosítása témával folytatódik képzési programunk. A 6 modulból álló innováció menedzsment kutatói képzés során olyan hasznos eszközöket és ismereteket kínálunk, amelyek segítenek az ötlettől a piacig vezető út sikeres bejárásában.

A közelmúlt gazdasági tendenciái felerősítették az innovációk, az innovatív kutatási eredmények iránti keresletet, ezzel párhuzamosan az egyetemekkel szemben pedig megnőtt az igény a harmadik missziós feladatok, kiemelten a piaci szerepvállalás fokozására. Ahhoz, hogy az innovációs folyamatba sikeresen be lehessen vonni az akadémiai szférát, szükség van szemléletformálásra, illetve az innovációs és vállalkozói ismeretek növelésére. Ezt a törekvést célzottan az egyetemi kutatók, PhD hallgatók számára fejlesztett, különböző szakmai modulokból álló képzéssel szeretnénk támogatni.

A II. modul részletes programja:

8:30-10:00 Hogyan védhetjük meg kutatási eredményeinket? Szabadalom vagy/és publikáció?

Előadó: dr. Banna Zoltán – PTE KTTF

10:30-12:00 A K+F+I jellemző szerződései és amire figyelni érdemes. Lehetőségek a piaci hasznosításban.

Előadó: dr. Vass Orsolya – PTE KTTF

Időpont: 2023. október 31. 8.30-12:00

Helyszín: Szentágothai János Kutatóközpont 103. terem

A rendezvényre az Eventbrite oldalán lehet regisztrálni.